NNW w Polsce i za granicą

Ubezpieczenia podróżne przydadzą się w każdym momencie podróży. Zazwyczaj ich zakres obejmuje czas od wyjścia aż do powrotu do domu. Sprawdź, dlaczego warto się im przyjrzeć.

Ubezpieczenie na wyjazd

Warto pamiętać o tym, że zarówno w czasie wycieczki po Polsce, jak i świecie, warto zabezpieczyć się na różne losowe sytuacje. Ubezpieczenie podróżne sprawi, ze nasz wypoczynek będzie bardziej spokojny. Nie będziemy musieli martwić się o dalsze kroki w nieprzewidzianych sytuacjach. 

Składowe ubezpieczenia NNW w Polsce:

– następstwa nieszczęśliwych wypadków, wypłacane procentowo, im wyższa suma ubezpieczenia, tym większa wypłata odszkodowania w przypadku złamania nogi, ręki, żeber itd.

– śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku, rozszerzona o wypadek komunikacyjny,

– całkowite trwałe inwalidztwo,

– dieta szpitalna, określona stawka za pobyt w szpitalu liczony dziennie w następstwie nieszczęśliwego wypadku,

– rezygnacja z wyjazdu, jeżeli w wyniku wypadku nie będziemy mogli wziąć udziału w zorganizowanej wycieczce, ubezpieczyciel zwróci nam poniesione koszty,

– rozszerzenie o zawał serca i krwotok śródczaszkowy, jeśli ubezpieczony nie przekracza określonego i narzuconego przez dane Towarzystwo Ubezpieczeń wieku.

O czym pamiętać, kupując ubezpieczenie podróżne na wycieczkę zagraniczną?

O ile w Polsce mamy dostęp do oddziałów ratunkowych, czy rejonowych przychodzi, o tyle w przypadku wyjazdów zagranicznych sprawa robi się bardziej skomplikowana. Dostęp do specjalistów, badań ambulatoryjnych jest niezwykle kosztowny. Warto realnie określić sumę ubezpieczenia:

– kosztów leczenia, czyli wizyt, leczenia, dostępu do specjalistów. Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj zawieramy je w wartości PLN, a płacimy w walucie obowiązującej w danym kraju.

Zazwyczaj cała procedura wygląda następująco. ubezpieczony dzwoni na dedykowaną infolinię i następnie kierują go do placówki, z którą firma ubezpieczeniowa ma podpisaną umowę. W przypadku zabrania przez karetkę, omdlenia, jesteśmy zobowiązani poinformować ubezpieczyciela zaraz po ocknięciu się.

– ubezpieczenie kontynuacji leczenia po powrocie do kraju. Chodzi o dalsze zabiegi rehabilitacyjne, ambulatoryjne itd.

– następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli standardowo wypłacane % za złamanie nogi, ręki, łokcia,

– OC w życiu prywatnym, szkody wyrządzone nieumyślnie osobom trzecim. Chodzi o sytuacje upuszczenia mienia osoby obcej, czy wjechanie w kogoś lub w coś np. w czasie wyjazdu na narty.

Najlepsze ubezpieczenie podróżne to bardzo ważny element wyjazdu. Dzięki niemu w razie pojawienia się  potrzeby leczenia, czy otrzymania odszkodowania za doznane szkody, nie będziemy mieli problemu z otrzymaniem finansowej rekompensaty.