Czy ubezpieczenie na podróż warto rozważyć przed zaplanowanym wyjazdem?

Brak ubezpieczenia aktualnego podczas wyjazdu zagranicznego może się okazać naprawdę problematyczne. Pomimo tego, że pomoc lekarska zostanie nam udzielona, to jednocześnie po zakończeniu udzielania pomocy, zostanie nam także wystawiony rachunek. Gdy na niego zerkniemy, to możemy być w niemałym szoku.

Darmowa pomoc medyczna z rozszerzeniem

Przede wszystkim ubezpieczenie podróżne wykupujemy z uwagi na darmową opiekę medyczną za granicą. Wiele osób ma błędne przekonanie o tym, że posiada przecież ubezpieczenie z biura podróży. Musimy jednak wiedzieć, że jest to ubezpieczenie podstawowe. Co to oznacza? Jego zakres jest bardzo mocno ograniczony.

Na pewno w ramach tego ubezpieczenia nie zostaną nam przeprowadzone darmowe zabiegi oraz operacje. Do tego, będzie problem z darmowym transportem medycznym, czy też ewentualnym sprowadzeniem zwłok. Niestety, ale wszystko trzeba brać pod uwagę. Co więcej, tego typu usługi są najdroższe. Czasami za transport karetką, możemy otrzymać rachunek opiewający na kwotę pięćdziesięciu tysięcy euro. Jest to kwota, która jest kwotą niczym z kosmosu. Gdy obawiamy się, że coś może się przytrafić i wolimy raczej się zabezpieczyć oraz spędzić spokojnie czas, to nie zastanawiajmy się dłużej nad wykupem ubezpieczenia. Co jak co, ale naprawdę nie jest to kosztowna polisa, a może załatwić sprawę raz na zawsze.

Ubezpieczenie bagażu i odszkodowanie za opóźniony lot

Mało kto wie, ale ubezpieczenie podróżne nie dotyczy jedynie naszej obsługi medycznej, ale także innych aspektów. Podczas podróży bardzo często dochodzi do utraty, czy też zniszczenia bagażu. Przez takie zdarzenie nie tylko możemy mieć zepsuty urlop, ale także będziemy stratni finansowo. Ubezpieczenie podróżne także w tej kwestii się sprawdzi.

Na tym nie koniec. Uda się także uzyskać ewentualne odszkodowanie za opóźniony lot. W dzisiejszych czasach, gdy na lotniskach mamy do czynienia z ogólnymi strajkami po pandemii koronawirusa, to opóźnione, a nawet odwołane loty są absolutną podstawą. Niestety nie mamy na to wpływu. Jednak mamy wpływ na to, czy otrzymamy za to zdarzenie odszkodowanie, czy też nie. W tej kwestii również sprawę załatwi właśnie ubezpieczenie podróżne.

Na sam koniec chcemy zaznaczyć, że ubezpieczenie podróżne nie jest wcale kosztowne. Zapłata kilkudziesięciu złotych przy zakupie wczasów za kilka tysięcy złotych jest już kroplą w morzu. Raczej każdy się z tym zgadza, prawda? Jak najbardziej tak.

ubezpieczenie w podróży, ubezpieczenie turystyczne, polisa